W zdrowym ciebie zdrowy duch!

Coraz więcej osób interesuje się zdrowym stylem życia, odżywianiem, ćwiczeniami. Dzięki temu wyglądamy młodo, pięknie i przede wszystkim zdrowo. Sprzyja temu również fakt, że powstaje coraz więcej siłowni, nawet plenerowych. Miejsc gdzie kompleksowo trenerzy i dietetyce zajmą się Twoją sylwetką i zdrowiem. Bardzo wielu celebrytów i uznawanych gwiazd na swoich mediach społecznościowych promuje na własnym przykładzie zdrowy styl życia. Trenerzy, dietetycy, motywatorzy- wszyscy oni na swoich mediach społecznościowych czy spotkaniach publicznych daje wskazówki i pokazuje na swoim przykładzie jak żyć zdrowo. Zamiast tylko o tym pisać i teoretyzować wstawiają filmiki, relacje, zdjęcia ze swojego codziennego życia. Dzięki temu są bardzo autentyczni w oczach innych i można się z nimi utożsamić.

Aktywność fizyczna to podstawa zdrowia.

Każda forma aktywności fizycznej jest dobra. I konieczna do młodzieńczego wyglądu i zdrowia. Właśnie dlatego jest tak ważne żeby uprawiać sport lub aktywność fizyczną. jest tyle form i rodzajów, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy poczytać, pooglądać, spróbować samemu. Nawet u siebie w domu! Jeśli jesteś wolisz spokojniejszy ruch możesz spacerować, uprawiać jogę, pilates, rozciąganie. Możesz również iść na basen, tenisa. Jeśli chcesz spróbować bardziej intensywnego wysiłku też na pewno znajdziesz coś dla siebie. Istnieje na prawdę bardzo dużo form aktywności i ćwiczeń.

Dla chcącego nic trudnego!

Kiedy najlepiej ćwiczyć? Która pora dnia będzie najbardziej korzystna? Tu również decyzja należy do Ciebie. Są zwolennicy ćwiczeń porannych, są też zwolennicy ćwiczeń wieczornych. Wszystko zależy od Twojego planu dnia, diety i oczywiście chęci! Pamiętaj, że sport i ćwiczenia mają dawać Ci przede wszystkim radość, szczęście. Spróbuj ćwiczyć o różnych porach i wybierz taka, która najbardziej Ci odpowiada. Możesz ćwiczyć w domu, na dywanie przy ulubionym serialu. Mimo tego, że trenerzy i specjaliści rekomendują ćwiczenia w skupieniu, żeby zaangażować odpowiednie partie mięśni, robić ćwiczenia świadomie i technicznie dobrze. I faktycznie tak jest! Jednak jeśli dopiero zaczynasz forma ćwiczeń przed telewizorem tez będzie dobra. Najważniejsze żebyś zaczął robić cokolwiek! Jeśli bardziej odpowiada Ci i stać Cię na karnet możesz wykupić dostęp do siłowni lub zorganizowanych zajęć. Dla chcącego nic trudnego. Jest tyle możliwości i kombinacji, że na pewno dopasujesz do siebie porę dnia, rodzaj ćwiczeń i oczywiście dietę!

Jesteś tym co jesz!

Nie można zapomnieć o zdrowym odżywianiu. To również bardzo ważne. Jesteś tym co jesz- tak mówią i to święta prawda. Sposób Twojego odżywiania widać po kondycji skóry, włosów, paznokci. Jeśli chcesz mieć ładną, gładką, promienną i przede wszystkim zdrową skórę musisz zmienić nawyki żywieniowe na zdrowe! Patrz na to co jesz. Czytaj, odkrywaj nowe smaki, nie przejada się, pij dużo wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *