Czym jest reiki?

Reiki jest chińską sztuką uzdrawiania, oznaczającą duchowy wpływ. Metoda reiki opiera się na uzdrawianiu za pomocą energii życiowej. System reiki zaliczamy do dalekowschodniej medycyny niekonwencjonalnej. System reiki nie jest filozofią ani religią, jest za to energią i sztuką jej wykorzystania opartą na pięciu uniwersalnych zasadach. Tymi zasadami są: 1. chociaż dziś nie martw się, 2. chociaż dziś nie złość się, 3. chociaż dziś bądź wdzięczny, 4. chociaż dziś pracuj uczciwie, 5. chociaż dziś bądź miły dla innych.

Zasada działania reiki opiera się na przenikającej wszystko i wszystkich energii. Aby świadomie korzystać z energii reiki, trzeba dostąpić wtajemniczenia pod kierunkiem mistrza reiki. Podczas wstępnych nauk inicjacyjnych mistrz przekazuje techniki uzdrawiania tą energią.

Nauczanie reiki odbywa się jest trzyetapowe:

  1. pierwsza inicjacja przystosowuje system energetyczny ucznia do korzystania z energii reiki oraz rozszerza jego możliwości poboru reiki tak, by mógł skutecznie używać jej na sobie samym i pacjentach. Nauczyciel reiki naucza podstawowych teorii działania reiki oraz technik uzdrawiania – głównie miejsc przykładania dłoni, którymi przekazywana jest energia.
  1. Druga inicjacja nastepuje kilka miesięcy po pierwszej. Podczas niej nauczyciel przekazuje uczniowi specjalne 3 symbole (gesty), które ukierunkowują energię oraz zmieniają jej działanie. Dzięki tym symbolom uczeń może uzdrawiać też jeg sferę mentalną pacjenta, a także wzmocnić i przedłużyć działanie tej metody.
  2. Trzecia inicjacja jest inicjacją mistrzowską. Uczeń poznaje ostatnie symbole, które poszerzają jego możliwości odbioru i przekazywania energii innym oraz pozwalają na inicjowanie reiki w pacjentach.

Metoda reiki jest podobna do innych systemów medycyny dalekowschodniej, np. medycyny chińskiej czy ajurwedy. Oznacza to, że ujmuje człowieka holistycznie. Według reiki zdrowie to harmonia w umyśle, duchu i ciele człowieka oraz w jego środowisku, natomiast choroba jest spowodowana zaburzeniem tej harmonii. Zaburzenia powstają poprzez zastanie się energii, zablokowanie specjalnych kanałów (meridianów), przez niezrównoważenie obiegu między poszczególnymi narządami lub między ciałem a otoczeniem.

Reiki zajmuje się usuwaniem tych zaburzeń na dwa sposoby: przez pobudzanie organizmu do zdrowienia oraz przez niwelowanie blokad energetycznych w meridianach i czakrach. Metodę reiki stosuje się do ludzi, ale także do roślin i zwierząt. Sprawdź psie przedszkole Ruda Śląska. Mistrz reiki czerpie energię poprzez czakrę korony, a przekazuje ją pacjentowi przez czakry znajdujące się na wewnętrznej stronie dłoni, stosując nakładanie rąk na określone miejsca na ciele. Pacjent reiki poddawany zabiegowi reiki może odczuwać energię reiki jako umiejscowione uczucie ciepła, zimna, nacisku lub mrowienia. Zależy to od zastosowanej techniki oraz rodzaju schorzenia. Możliwe jest także przekazywanie reiki na odległość lub za pomocą oddechu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *